Videó és grafikai fájlok a rendezvényszervezésben
Ha már rendezvény, akkor beszélnünk kell a szervezéséhez és megtartásához szükséges videó és grafikusok fájlokról is. A szórólapok, poszterek, plakátok, és videók elkészítése nem kis feladat, főleg, ha abszolút járatlanok vagyunk a témában. Iszonyúan nagy szerepük van abban, hogy az üzeneted emlékezetessé tedd. Ehhez adunk most segítséget.
Grafikus fájlok
A grafika lehet vektoros, és pixeles, képpontos kialakítású. A vektoros azért előnyös, mert akárhányszoros nagyításkor sem romlik a minősége.
Az előkészítésben segítségedre lehetnek a következő programok:
A legtöbb nyomda természetesen minden szükséges segítséget megad ahhoz, hogy a megfelelő formátumban add le az anyagodat.
A homályos kép, szöveg, az oldalról lefutó sorok, és a nem megfelelő margók nem túl jó fényt vetnek a rendezvényedre.
Egy szuper eszköz: Kép felbontás ellenőrző – dpi pixel mm konvertáló.
Általános szabályok:
A pantone színek, direkt, nem négy színből nyomott színek. Fontos támpont arra nézve, hogy pontosan azok a színek kerüljenek kikeverésre, amit te szeretnél.
Tippek a szuper nyomdai anyaghoz:
- A helyesírást, tartalmat mindig nézd át, hiszen más nem fog érte felelősséget vállalni.
- A fotó akkor fog szépen mutatni, ha minél nagyobb felbontású.
- Mindig nézz utána, hogy a nyomda hány MB-ig képes fogadni a grafikákat.
- Ha bizonytalan vagy, akkor bízd szakemberre a szerkesztést, és esetleg a szövegírást is. Az egyes nyomdák általában külön csomaggal várják az ügyfeleket, attól függően, hogy mennyire van feldolgozva az anyag. Akár komplett arculati tervezést is vállalnak.
Ne feledd: a nyomdai átfutások mindig tovább tartanak, mint ahogy azt szeretnénk, ezért még bőven a rendezvény előtt add le a rendelést, főleg, ha a cél nem csak helyszíni megjelenés, hanem a promotálás (pl. szórólap esetében) is.
Az sem jó érzés, ha mondjuk egy katalógust a rendezvény napjára sikerül csak elkészíteni, mert sok felesleges stresszel jár.
Tudtad? A nyomdai termékek – mint a legtöbb termék – 27 %-os ÁFA tartalommal kerülnek számlázásra.
(bal kép: vektoros, jobb kép: raszteres/pixeles)
Videó fájlok
Ha már rendezvény, akkor általában fotósok és videósok „hada” is tartozik hozzá. Legalábbis mi azt ajánljuk, hogy sohase ezen spórolj, mert ez adja majd meg az eredmények rendezésekor a azt a bizonyos „hab a tortán” érzést. Lehetőleg két operatőrrel dolgozz.
A leggyakoribb videó felvételi lehetőségek: FULL HD, MKV, MP4. Szabadtéri rendezvény esetén akár légi felvételt is kérhetsz.
Már a rendezvény előtt érdemes eldöntened a videófelvétel formátumát (arányok -4:3, 16:9) Sőt mi több, a rendezvényen a kivetítő vagy LED falat is ez alapján kell megálmodni. Fontos, hogy a képminőség közelről és távolról egyaránt élvezhető legyen.
Érdemes a legjobb minőséget választani, hogy sokáig fel tudd használni referenciaként. A régi anyagok biztonsági mentésére, és átkonvertálására sem szabad sajnálni az időt, mert nagy érték rejlik bennük.
A rendezvényedről készült film bemutatja a vállalkozásodat, a rendezvényed fő üzenetét, vendégeit.
Tipp: a videó szerkesztését, és a képek utómunkálatait bízd profira, hiszen tapasztalatlanságodat akár az egész felvétel bánhatja.
Kevesen gondolnak arra, hogy a fotós, videós szakikkal tisztázzák a túlóra kérdését. Ha nem így teszel, könnyen megeshet, hogy némi csúszás esetén a fotós átrohan egy másik rendezvényre, míg te épp a színpadon ott ünnepelnéd egy díj átadását…
Segítségre van szükséged?
Kérj fel minket rendezvényszervezésre, vagy töltsd le a Rendezvény meghívók 7 titka + 30 db AZONNAL használható meghívó sablonnal.